نرم‌افزار تبدیل عکس به متن (نویسه خوان نوری فارسی) بینا یک سامانه نرم‌افزاری است که می‌تواند با پردازش تصویر (OCR)، متن داخل یک عکس را استخراج کرده و فایل متنی معادل آن را ارائه نماید. بینا جایگزین مناسبی برای تایپ اطلاعات چاپ شده است که قادر است با سرعت و دقت بالا اسناد را به متن الکترونیکی تبدیل کند. برای این کار کافیست عکس و یا اسکن اسناد به نرم افزار نویسه خوان نوری بینا داده شود تا متن داخل تصاویر و اسناد اسکن شده در قالب فایل متنی تحویل داده شود.

کاربران تصویرخوان بینا : برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان ، شرکت‌ها، افراد عادی

امنیت اطلاعات

بزرگترین مزیت نویسه خوان نوری فارسی بومی، حفظ امنیت اطلاعات است. به این ترتیب چنانچه از سرویس های مشابه خارج از ایران برای بازشناسی اسناد استفاده شود، نسخه ای از تصویر اسناد و بازشناسی شده آن در اختیار این سرویس ها قرار خواهد داشت و محرمانگی اسناد از بین می رود. در صورتی که در هنگام استفاده از سرویس های نویسه خوان نوری داخلی می توان نسخه ای از این سامانه را در سرورهای دارای امنیت قرار داد و نویسه خوان اختصاصی سازمان و شرکت ها را راه اندازی کرد.

بازشناسی و تصحیح سه مرحله‌ای

با هر بازشناسی سه مرحله تصحیح با استفاده از دیکشنری و ساختار جملات وجود دارد. مرحله اول آن، تصحیح کلمات با استفاده از دیکشنری از کلمات رایج است که همزمان با بازشناسی انجام می‌شود. این مرحله قسمت جدا ناپذیر از باشناسی است و در بهبود نتیجه بازشناسی تاثیر به سزایی دارد. مرحله دوم با توجه به ساختار جملات، برخی از عبارات بی معنی را حذف می‌نماید. این مرحله به صورت اختیاری است و می توان از آن چشم پوشی نمود. مرحله آخر نیز دیکشنری بسیار گسترده از کلمات فارسی است که برای تصحیح کلمات می‌باشد. این مرحله به صورت اختیاری است و می‌توان از آن چشم پوشی نمود. همچنین میزان اطمینان از صحت عبارت بازشناسی شده به ازای هر واحد بازشناسی شده قابل تشخیص است.

کاربردهای نویسه‌خوان بینا

  • تبدیل نامه‌ها، پرونده‌ها، اسناد و فرم‌های اسکن شده یا فکس شده به متن در نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری، مدیریت آرشیو، مدیریت اسناد و …
  • تبدیل کتاب‌ها و اسناد اسکن شده به متن در کتابخانه‌ها

  • تبدیل تصاویر گرفته شده با دوربین تلفن همراه (مثلا از یک آگهی) به متن و خواندن آن

  • استخراج محتوای متنی عکس نوشته‌ها (مثلا از عکس‌های اینستاگرام)

ویژگی‌های نویسه‌خوان بینا

  • دقت بالای تبدیل ( در کیفیت تصویر مطلوب بالای 95% )
  • دریافت ورودی در فرمت‌های مختلف (BMP ،JPG ،PNG و PDF)
  • تولید فایل متنی در فرمت (RTF،Word ،TXT)
  • تبدیل عکس حاوی متن فارسی و انگلیسی به متن
  • پشتیبانی از انواع فونت‌های رایج و اندازه‌های مختلف

تبدیل PDF به متن

به سرعت انواع فایل PDF را به Word تبدیل کرده و متن قابل ویرایش آن‌را استخراج کنید. این خدمات شامل تبدیل پی دی اف به متن، تبدیل پی دی اف عکس به متن، تبدیل پی دی اف به ورد، تبدیل پی دی اف به تکست، تبدیل پی دی اف به متن تایپ‌شده، تبدیل PDF به متن، تبدیل PDF به TXT، تبدیل PDF به Word، تبدیل PDF به DOCX، تبدیل PDF به متن فارسی می‌باشد. با استفاده از نرم‌افزار تبدیل پی دی اف PDF فارسی به متن فارسی تایپ‌شده قابل ویرایش می‌توانید در کمتر از چند ثانیه متن تایپ‌شده و قابل ویرایش را دریافت کنید.

تبدیل تصویر یا PDF به فایل صوتی

نسخه اندروید بینا نخستین نرم‌افزار OCR فارسی است که قادر است عکس‌های گرفته شده با دوربین گوشی حاوی متن فارسی و یا فایل PDF را به صورت گفتاری بخواند. در نسخه موبایل اندروید نویسه خوان نوری بینا، این قابلیت وجود دارد که تصویر یا فایل PDF خود را به متن تبدیل کرده و توسط سرویس متن خوان فارسی آریانا متن استخراج شده را با صدای طبیعی انسان (زن و مرد) بشنوید و همچنین فایل صوتی تولید شده را دریافت نمایید! این قابلیت کاملا منحصر به فرد بوده و در هیچ یک از نرم‌افزارهای مشابه وجود ندارد.